off

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lutego 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca; po mszy św. o 11.30 adoracja
2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca; od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do służby Bożej z naszej parafii. Proszę Powołaniową Grupę Modlitewną o przewodniczenie modlitwom.
3. W piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź z racji I piątku miesiąca.
4. Dziękuję za ofiary złożone w poniedziałek w czasie kolędy na cele parafialne. Kolęda odbywała się w Blichowie od Gocłowa i w Blichowie na działkach. Złożono 3930 zł. Bóg zapłać.
5. Na wywóz śmieci z cmentarza ofiary złożyły dwie rodziny z Czyżewa, jedna rodzina ze Słupcy Starej i jedna rodzina z Wiciejewa. Bóg zapłać.
6. 27 stycznia tego roku w poniedziałek zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii.
Bardzo Wam dziękuję za gościnność, życzliwość i dobroć, której po raz kolejny od was doświadczyłem. Większość parafian czekała w odświętnym nastroju na modlitwę i błogosławieństwo dla swojego domu i swojej rodziny. Dziękuję za otwarte drzwi domów i otwarte serca.
Bardzo dziękuję za obwiezienie po wioskach, za obiady, kolacje oraz przysłowiową kawę, czy herbatę.
Jeśli u kogoś w domu nie było kolędy, a chciałby, aby jego dom był pobłogosławiony i aby odbyła się kolęda, proszę o ustalenie tego faktu w kancelarii parafialnej. Wizyta duszpasterska to potwierdzenie duchowej przynależności do parafii. Jeśli ktoś tylko mieszka na terenie parafii, a nie przynależy duchowo to nie ma możliwości korzystać z praw, które przysługują parafianom.
7. Uwagi zgłaszane w czasie kolędy to: prośba o naczynie z wodą święconą w zakrystii asysty i prośba o oznakowanie miejsca na parkingu dla niepełnosprawnych.
8. Kolejny raz przypominam o konieczności segregowania śmieci na cmentarzu. O tym, że do betonowego śmietnika wrzucamy tylko odpady naturalne, które rozkładają się w ziemi. Nie wolno tam wrzucać sztucznych elementów z wiązanek i wieńców, ani reklamówek, ani szarf, czy różnego rodzaju folii.
9. W Miszewie Murowanym odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Daty i godziny kursu są wywieszone w gablotce przed kościołem.
10. Ofiary z dzisiejszej tacy są przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.
11.W tym roku przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Ks. Biskup wyznaczył dla naszej parafii datę wizytacji. To czwartek 15 września.
12. 07 czerwca w Warszawie przeżywać będziemy uroczystość beatyfikacji sługo Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. To bardzo ważne wydarzenie duszpasterskie. Kto chciałby w nim uczestniczyć powinien mieć karty wstępu. Chętnych proszę o zgłaszanie się., Pewnie będą organizowane autokarowe wyjazdy z naszego dekanatu.
13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.
14. Intencje mszalne są w gablotce i na naszej stronie.