off

Czwarta niedziela Adwentu 24 grudnia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, czyli dzisiaj zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech będzie ona tradycyjnie złożona z postnych potraw. Zachęcam wszystkich skłóconych do pojednania się w rodzinach, w sąsiedztwie i w pracy. Nie stawiajmy napojów alkoholowych na wieczerzę wigilijną.

3. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 23.00 Poprzedzona będzie ona jutrznią o 22.30. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.00 i o 11.30. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Taca na Seminarium Duchowne w Płocku. Po pasterce opłatek dla chóru i scholii.

4. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2023 lata temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

5. Dziękuję za choinki Emilii i Tomaszowi Pawłowskim, za obsadzenie choinek i przygotowanie kościoła do Świąt pani kościelnej i jej mężowi. Dziękuję za ubranie choinek i stroików na ołtarzach pani Agnieszce Pawlak i pomagającej jej pani Ewie Pęcherzewskiej.

6. Dziękujemy harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie płonąć w naszym kościele w czasie mszy świętych w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Można jeszcze dzisiaj z kościoła wziąć sobie ogień z Betlejemskiej groty.

7. Za tydzień Niedziela świętej Rodziny.

8. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, nabożeństwo na zakończenie Starego Roku na Mszy św. o godz. 16.00.

9. W piątek o godzinie 17.30 próba przed Orszakiem Trzech Króli.

10. Wizytę duszpasterską rozpocznę po Nowym Roku

11. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Agnieszkę pielat z Nowych Łubek i Krystynę Białą z Wołowej. Wieczny odpoczynek …

12. Z prasy katolickiej dzisiaj : „Gość Niedzielny”/ 15 zł./  i „Miesięcznik Misyjny” za 6 zł.

13. Intencje mszalne w gablotce i na stronie naszej Parafii.