off

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, czyli dzisiaj zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech będzie ona tradycyjnie złożona z postnych potraw. Zachęcam wszystkich skłóconych do pojednania się w rodzinach, w sąsiedztwie i w pracy. Nie stawiajmy napojów alkoholowych na wieczerzę wigilijną.

3. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00 Poprzedzona będzie ona jutrznią o 23.30. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.00 i o 11.30. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Taca na Seminarium Duchowne w Płocku.

Po pasterce opłatek dla chóru i scholii.

4. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

5. Dziękuję za wykonanie stajenki do naszego kościoła panom: Łukaszowi Kochańskiemu i Jerzemu Koprowi ze Słupcy Nowej.

6. Dziękuję za choinki panu Janowi Winiarkowi, za obsadzenie choinek i przygotowanie kościoła do Świąt pani kościelnej. Dziękuję za ozdoby choinkowe i ubranie choinek pani Agnieszce Pawlak i pani Danucie Filińskiej a także młodzieży.

7. Dziękuję Harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie płonąć w naszym kościele w czasie mszy świętych w pierwszy dzień Bożego Narodzenia

8. Za tydzień Niedziela świętej Rodziny.

9. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, nabożeństwo na zakończenie Starego Roku na Mszy św. o godz. 16.00.

10. W piątek 29 grudnia od Szulbor i Ostrzykowa, a także części Nowych Łubek rozpocznie się wizyta duszpasterska. W sobotę Stare Łubki i Aleksewo. Pojazdy proszę na godz. 8.45

11. Tydzień temu odbyło się zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej. Ustaliliśmy, że w związku z podwyżką za wywóz śmieci z cmentarza z 529.20 na 1101.60 zł jesteśmy zmuszeni zorganizować jednorazową zbiórkę pieniędzy w wysokości 25 zł. od rodziny. Zbiórka odbędzie się w październiku. Druga informacja: parafia podpisała umowę na wykonanie remontu więźby dachowej na naszym kościele. Remont ma się odbyć w miesiącach od 08.4 do połowy września 2018 r0ku.

12. Z prasy katolickiej dzisiaj : „Gość Niedzielny”/ 8 zł./ i „Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na stronie naszej Parafii.