CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, będę oczekiwał w konfesjonale jutro od godz. 16.00 do 17.00.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech będzie ona tradycyjnie złożona z postnych potraw. Zachęcam wszystkich skłóconych do pojednania się w rodzinach, w sąsiedztwie i w pracy.

5. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

6. Aby to ułatwić możemy ustawić w domu żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się zbierać na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego, czy śpiewanie kolęd.

7. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00 Poprzedzona będzie ona jutrznią o 23.30. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.00 i o 11.30. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Taca na Seminarium Duchowne w Płocku.

8. Za tydzień Niedziela świętej Rodziny.

9. Dzisiaj chciałbym się podzielić opłatkiem z grupami parafialnymi tak jak było ogłaszane tydzień temu.

10. Dziękuję Harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie płonąć w naszym kościele w czasie mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

11. Jutro od godz. 8.00 będą ubierane choinki w kościele. Dziękuję za dwie choinki panu Sławomirowi Osieckiemu z Czyżewa i panu Stanisławowi Rutkowskiemu z Blichowa za trzy choinki. Bóg zapłać.

12. Proszę po raz kolejny o segregowanie śmieci na cmentarzu. Oddzielamy te naturalne i wrzucamy do betonowego śmietnika od tych sztucznych, które wrzucamy do pojemników Eko-Mazu. Doniczki składamy jedne w drugie obok tego pojemnika metalowego na wkłady. Do tego pojemnika na wkłady wrzucamy tylko wkłady.

13. Z prasy katolickiej dzisiaj : „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Intencje mszalne w gablotce i na stronie naszej Parafii.