off

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2013. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2.  Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, będę oczekiwał w konfesjonale jutro od godz. 16.00 do 17.00.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech będzie ona tradycyjnie złożona z postnych potraw. Zachęcam wszystkich skłóconych do pojednania się w rodzinach, w sąsiedztwie i w pracy.

5. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

6. Aby to ułatwić możemy ustawić w domu żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się gromadzić na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego.

7. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24.00 Poprzedzona będzie ona jutrznią o 23.30. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 9.00 i o 11.30. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Taca na Seminarium Duchowne w Płocku.

8. Za tydzień Niedziela świętej Rodziny.

9. Dzisiaj chciałbym się podzielić opłatkiem:

  • po mszy św. o 9.00 z ministrantami i w plebanii z Radą Duszpasterską;
  • po mszy św. o 11.30 w plebanii z Radą Gospodarczą;
  • po mszy św. o 16.00 z Grupą Charytatywną i Grupą Modlitewną.

10. Dziękuję Harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie płonąć w naszym kościele w czasie mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

11. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne w wysokości 350 zł.

12. Dziękuję za choinki, za bąbki i łańcuchy ofiarowane do naszego kościoła.

13. Młodzieży dziękuję za pomoc przy ubieraniu choinek.

14. Dziękuję pani kościelnej za przygotowanie dekoracji świątecznych.

15. Z prasy katolickiej dzisiaj : „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

16. Intencje mszalne w gablotce i na tej podstronie naszej Parafii.