off

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 21 grudnia 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. Jutro od godz. 10.00 obieramy choinki w kościele. Proszę chętnych o pomoc. Przygotowujemy kościół na urodziny Pana Jezusa

3. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.30.

4. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcam do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. O północy ze środy na czwartek zapraszam na Pasterkę. Będzie ona poprzedzona jutrznią, która rozpocznie się o 23.30.

6. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek mszy świętych o 9.00 i 0 11.30. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 11.30.

8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny.

9. Kolęda rozpocznie się od poniedziałku 29 grudnia.

10. Zakończyliśmy przebudowę figury Matki Bożej przed kościołem. Głównym wykonawcą był pan Krzysztof Kępczyński z Wołowej. Nie chciał żadnego wynagrodzenia, ale przekonałem go, aby chociaż 200 zł. wziął za zużycie narzędzi i paliwo. Bóg zapłać. Dziękuję też Panom: Jerzemu Koprowi, Janowi Dobrzenieckiemu, Jerzemu Lewandowskiemu i Grzegorzowi Walczakowi za pomoc przy montowaniu Figury Matki Bożej, która waży około 100 kilogramów.

11. Dziękuję panu Józefowi Bigosowi, który wczoraj z synami wyciął ostatnią karpę po jesionie zza kościoła od strony przystanku.

12. Dziękuję za ofiary na cele parafialne.

13. Zaraz po mszy św. harcerze będą rozdawać przed kościołem betlejemskie światełko pokoju. Przyjmijcie je. Niech Jezusowy pokój zagości w waszych domach.

14. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” numer świąteczny, który kosztuje 7 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”.

15. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.