off

Czwarta niedziela adwentu 18 grudnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

2. W sobotę w naszych domach i wspólnotach rodzinnych spożywać będziemy wieczerzę wigilijną. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

 3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele w tym roku o godzinie 23.00. Od 22.40 modlitewne czuwanie przed Pasterką.

4. Przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni tak jak czynili nasi ojcowie. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

5. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą, jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej prze codziennymi Mszami świętymi.

6. W dni powszednie w okresie zimowym Msze święte będą odprawiane w zakrystii asysty. Dziękuję rodzinie państwa Opulskich z Blichowa za pomoc w przygotowaniu zakrystii, abym tam mógł odprawiać Msze święte. Roraty w tym tygodniu w środę o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 7.30.

7. Dziękuję rodzinie państwa Witkowskich z Blichowa za ofiarowane bąbki choinkowe do naszego kościoła: 42 złote i 42 czerwone. Bóg zapłać.

8. Wyjazdy do chorych we wtorek od godz. 14.00. Proszę o zgłaszanie chorych i ustalenie godziny przyjazdu.

9. Chrzty w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

10. Dzisiaj spotkania opłatkowe z grupami parafialnymi: po Mszy św. o 9.00 w zakrystii podzielę się opłatkiem z ministrantami, a w plebanii z Radą Duszpasterską; po Mszy św. o 11.30 w plebanii z Parafialną Radą Gospodarczą, a po mszy św. o 16.00 również w plebanii  z Grupą Charytatywną i z Grupami modlitewnymi.

11. Po mszy św. poproszę zelatorki z K.Ż.R. z naszej parafii po drobny prezent.

12. Tradycyjną Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie parafian  rozpoczniemy po Nowym Roku.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

14. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.