Czternasta niedziela w ciągu roku 7 lipca 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca w kalendarzu liturgicznym wspominamy bł. Rodzinę Ulmów. Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci to Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.

4. W poniedziałek, 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli.  Najpierw pustelnika, a potem franciszkańskiego kapłana, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

5. W czwartek, 11 lipca – św. Benedykta z Nursji, opata i patrona Europy, autora słynnej „Reguły”. jest on uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

6. W piątek, 12 lipca świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. To biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

7. W sobotę, 13 lipca – święto św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

8. W sobotę 13 lipca o godz. 20.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Odpowiedzialne za poprowadzenie nabożeństwa K.Ż.R. z Nowych Łubek.

9. Ogłoszenie dla lektorów z naszej parafii, czytających na Mszy św. o godz. 10.00. Czytania, komentarze i Modlitwa Wiernych są do odebrania w zakrystii.

10. Zachęcam do jednodniowej wyprawy ojców i synów, aby się lepiej poznać i zrozumieć. Plakat w gablotce przed kościołem.

11. Dziękuję za wykonanie nowego krzyża oraz zakupienie figurki Matki Bożej fatimskiej do Sochocina-Czyżewa przy posesji Fortunów, a także ogrodzenie, podświetlenie i złożenie ofiary na cele parafialne 100 zł. Bóg zapłać.

12. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym została pochowana ś.p. Stanisława Kędzierska z e Starych Łubek. Wieczny odpoczynek …

13. Zapowiedzi przedślubne…

14.Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

15. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.