Czas Bożego Narodzenia niedziela chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?

4. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w minionym tygodniu z poszczególnych wiosek, które miały już kolędę:

• Szulbory, Ostrzykowo i część Nowych Łubek – 2130 zł.
  • Stare Łubki i Aleksewo – 1400 zł.
  • Sochocino Praga od Kruków do Osieckich – 2100 zł.
  • Sochocino-Czyżewo – 2380 zł.
  • Słupca Nowa – 3050 zł.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

– poniedziałek od 9.00 Słupca Stara

– wtorek od 13.00  Sochocino-Praga od Sztendurów do Ważyńskich

– środa od 9.00 Nowe Łubki od Zucharów do Wardów

– czwartek od 9.00 Nowe Łubki od Sobótków i Kalinowskich do Cytackich pod Blichowo

– sobota od 9.00  Nowe Łubki centrum. Początek od Starych Łubek

6. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” / kosztuje od dziś 10 zł. /

7. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.