off

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. 10 listopada 2013 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne 10.11.2013 r.
 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
 2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.
 3. Zaproszenie biskupa Piotra Libery na zakończenie Roku Wiary w diecezji płockiej .Czcigodni i Drodzy Księża, Drogie Siostry Zakonne, Umiłowani Diecezjanie! 

  Dobiega końca ogłoszony przez papieża Benedykta XVI i owocnie kontynuowany przez papieża Franciszka Rok Wiary. W naszej diecezji zamknięcie tego szczególnego okresu będzie miało miejsce w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada, w Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie. 

  Uroczysta Msza św. dziękczynna połączona z wprowadzeniem relikwii tego Świętego rozpocznie się o godz. 15.00. Poprzedzona będzie półgodzinnym czuwaniem modlitewnym.  

  Zapraszam do udziału w tym ważnym eklezjalnym wydarzeniu księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę na obecność kanoników obu kapituł, księży dziekanów z delegacjami z dekanatów. Do wspólnego dziękczynienia za Rok Wiary zapraszam także księży pracujących w instytucjach diecezjalnych, księży profesorów i kleryków Seminarium, księży seniorów oraz liderów ruchów i stowarzyszeń  naszej diecezji. 

  Gorąco zachęcam również, by w każdej parafii diecezji złożyć dziękczynienie Bogu za Rok Wiary i otrzymane w nim łaski. Proszę, by we wszystkich wspólnotach parafialnych w niedzielę 24 listopada, na każdej Mszy św., odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i odśpiewano „Te Deum”.

  Zapewniam o modlitwie w waszych intencjach i z serca błogosławię.

  Płock, dnia 7 listopada 2013 r.

  Wasz biskup Piotr  

 4. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnim tygodniu :Stare Łubki – Helena Gościcka – 50 złPłock – Magdalena i Krzysztof Bętlewscy – 100 zł.
 5. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku:Blichowo – Rutkowski StanisławWiciejewo – Marek Cichocki
 6. W piątek odbyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół i inne miejsca wizytowane przez Księdza Biskupa. Dziękuję za wspólną z naszym Pasterzem modlitwę w kościele, przy szkole w Nowych Łubkach i na cmentarzu. Dziękuję za sprawozdania z działalności grup parafialnych. Ks. Biskup był zadowolony z przebiegu wizytacji i z tego co widział i słyszał o naszej współpracy dla chwały Bożej. Dziękuję wszystkim, którzy przez śpiew, przygotowanie liturgii i inne dobro, które uczynili zadbali o to, by jak najpiękniej zaprezentować naszą parafię.
 7. Dziewczynki, które tydzień temu otrzymały drobne nagrody za modlitwę różańcową w październiku proszę po mszy św. do kancelarii po uzupełnienie nagrody.
 8. Za tydzień po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla dzieci klas IV i ich rodziców.
 9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.
 10. Intencje mszalne wywieszone w gablotce oraz na tej stronie