off

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych nabożeństw .

3. Dzisiaj o godz. 21.00 Apel dziękczynny za naszego wielkiego rodaka świętego Jana Pawła II.

4. Jutro dzień setnych urodzin Karola Wojtyły – wielkiego papieża i świętego i dzień dziękczynienia za Jego owocne i piękne życie. O 9.00 zapraszam na adorację i modlitwę różańcową. O godz. 16.30 drugi różaniec pod przewodnictwem K.Ż.R. z Nowych Łubek. O 17.00 nabożeństwo majowe, a po nim msza św. O godz. 20.00 msza św. dziękczynna za życie świętego Jana Pawła II. Bezpośrednio po mszy św. Apel kończący uroczystości 100 rocznicy urodzin papieża Polaka.

5. KOMUNIKAT DO OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH NA NIEDZIELĘ 17 MAJA 2020 R.ZARZĄDZENIE: Na prośbę Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski prosimy o przekazanie poniższej informacji wiernym w niedzielę 17 maja br., podczas wszystkich Mszy św. w ramach ogłoszeń parafialnych.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania!”.
Płock, dnia 15 maja 2020 r.
+ Mirosław Milewski Wikariusz Generalny

6. Od jutra rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Zapraszam na te nabożeństwa rolników z całej parafii, bo w tym roku ze względu na stan pandemii nie będzie nabożeństw w wioskach przy krzyżach.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne w wysokości 2000 zł. Bóg zapłać

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. 9. Intencje mszalne w gablotce.

10. W piątek na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy zmarłego Andrzeja Biedrzyckiego z Sochocina-Czyżewa. Wieczny odpoczynek …