off

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. 26 lipca 2015 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a w naszej parafii również doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą. Moje podziękowanie kieruje również do ks. infułata Aleksandra Pasternakiewicza za wygłoszone kazanie. Dziękuję ks. kanonikowi Tadeuszowi Durszlewiczowi, który pełnił posługę w konfesjonale. Dziękuję kapłanom z dekanatu. Jest tylko dwóch, bo dzisiaj odpust także Bodzanowie i w Miszewie Murowanym. / Podziękowania asyście i innym zaangażowanym w liturgię /.

2. Przy okazji odpustu chciałbym wspomnieć o ostatnio wykonanych pracach remontowo-budowlanych. Pan Piotr Dobrzeniecki oczyścił i wyremontował parkan kamienny wokół kościoła. Koszt prac wyniósł 1372 złote. Wykonaliśmy nowy wjazd do plebanii. Koszt materiałów i robót 7000 złotych. Pan Krzysztof Osiecki sfinansował oczyszczenie i pomalowanie ogrodzenia przy starej plebanii. Bóg zapłać. Dziękuję także panu Romanowi Osieckiemu, Jolancie Osieckiej i Stanisławowi Pawłowskiemu za oczyszczenie i pomalowanie bramy, furtki oraz barierek przy kościele. Bóg zapłać.

3.Ofiarę na cele parafialne w wysokości 50 zł. złożył Adam Natkowski z Nowych Łubek. Bóg zapłać

4. Zachęcam do wyruszenia na Pieszą Pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. W kancelarii parafialnej można też zapisać się na pielgrzymkę duchową

5. W sobotę rozpoczynamy sierpień-miesiąc ważnych wydarzeń dla naszego kraju, miesiąc trzeźwości.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

8. Zapowiedzi przedślubne / odczytać /.

9. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

10. Intencje w gablotce i na naszej stronie.

11. Pani kościelnej, pani Annie Karpieńskiej, pani katechetce Annie Ziębińskiej i wszystkim Annom dzisiejszym solenizantkom składam najlepsze życzenia zdrowia i wszelkich łask Bożych.