off

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Polecimy też zmarłych naszych ojców.
3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Łętowie w tym dniu doroczna uroczystość odpustowa.
4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 26 czerwca podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i o godz. 10.30 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
6. W tym tygodniu we wtorek i w czwartek od godziny 16.30 próby przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego, a w środę i w piątek od godziny 16.30 próby przed Pierwszą Komunią świętą.
7. Dziękuję panu Józefowi Adamskiemu z Nowych Łubek za wykonanie sześciu ławek i stołu w ogrodzie pod wiatą fotowoltaiki oraz za wykonanie elementów ogrodzenie z desek przy altanie. Pan Adamski wziął pieniądze tylko za materiały.
8. Dziękuję panom : Jerzemu Koprowi, Janowi Dobrzenieckiemu i Tadeuszowi Kaczmarczykowi za prace przy usprawnieniu instalacji odprowadzającej deszcz z dachu
kościoła.
9. Dziękuję panu Sławomirowi Dymkowi za wykonanie rynny i za podłączenia dwóch zbiorników na deszczówkę. To wszystko i ławki i podłączenie rynien do łapania deszczówki można zobaczyć w ogrodzie.
10. Złożono 300 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
11. Zapowiedzi.
12. Z prasy katolickiej. Dzisiaj „Mały Gość Niedzielny”, i „Gość Niedzielny”.
13. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.
14. W sobotę na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Łukasza Ślepowrońskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…