DWUDZISTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto, więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy, więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Jutro rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8.00 Msza święta w intencji dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Jak w latach ubiegłych dzieci ze szkół podstawowych będą otrzymywały pamiątki z niedzielnej Mszy świętej. Młodzież z II i III klasy gimnazjalnej przychodzi do zakrystii po wpis do indeksu. Dzieci, które chodzą do 0 i młodsze otrzymywać będą inne obrazki z niedzielnej Mszy św.

3. 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Przasnysza i Rostkowa dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zapisy w tym tygodniu u katechetów. Koszt wyjazdu 20 zł. Konieczna pisemna zgoda rodziców

4. Pierwsza Komunia święta w tym roku szkolnym dla dzieci klas trzecich 13 maja 2018 r. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzty świętego dla dzieci klas IV w tym roku szkolnym 20 maja 2018 r.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września; po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja i procesja.

6. W piątek– święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00 z błogosławieństwem ziarna przeznaczonego do siewu i z Aktem poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W Kępie Polskiej odpust.

7. Za tydzień – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie VII Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

8.Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne: Jarosław i Agnieszka 200 zł. Jadwiga Nejman z N.Łubek 100 zł i bezimienna ofiara 100 zł. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.