off

Dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku 21 sierpnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 18.00.  W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Święcieńcu odpust. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

3. Za dwa tygodnie dożynki gminne i parafialne w naszym kościele. Proszę radnych o zgłoszenie się po teksty liturgiczne dla swoich wiosek oraz o tacę na warzywa i owoce, a także na ziarno.

4. Dziękuję za naprawienie jednego ze śmietników metalowych na cmentarzu. naprawa polegała na pospawaniu i pomalowaniu dna pojemnika na śmieci. Bóg zapłać. Dziękuję też za ofiarę w wysokości 100 zł. na cele parafialne. Bóg zapłać.

5. Dziękuję paniom z K.Ż.R. z Blichowa za kwiaty do kościoła. Za zakupienie i ułożenie w wazonach.

6. Zapowiedzi przedślubne:

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.