off

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. 15 października 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia tydzień temu uzbieraliśmy 478 zł.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwa różańcowa.

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali, jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

6. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne

7. Do kupienia są kalendarze ścienne ze Świętym Stanisławem Kostką w cenie 3,50 zł.

8. Akcja zbierania podpisów pod hasłem: „Stop aborcji” powinna być wsparta przez nas chrześcijan. Listy są na stoliku za ławkami, a także u radnych

9. Mam zgodę na wycięcie 16 drzew na cmentarzu, gównie świerków. Wycinamy je, dlatego, że zagrażają bezpieczeństwu pomników na cmentarzu. Proszę o zgłaszanie propozycji do radnych, w jaki sposób sfinansować wycinkę tak wielu drzew.

10. Wczoraj wieczorem odbyło się zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej. Obecnych było siedem osób na 14 zobowiązanych.

11. Za tydzień obraz M.B. Częstochowskiej zostanie przekazany na plebanię. W poniedziałek 23 października na wieczornym nabożeństwie uroczyście zakończymy peregrynację obrazu M.B. Częstochowskiej w naszej parafii.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” .

13. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.