off

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. Jutro od godz. 16.00 do 17.00 można skorzystać ze spowiedzi świętej.

3. W środę – ostatnie „roraty” o godz. 17.00. Od 16.00 do 17.00 czas na pojednanie się z Bogiem.

4. W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcam do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. O 22.00 w czwartek zapraszam na Pasterkę. Będzie ona poprzedzona jutrznią, która rozpocznie się o 21.40.

6. W piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek mszy świętych o 9.00 i 0 11.30. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

7. W sobotę – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 11.30.

8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny.

9. Informacje o kolędzie podam w połowie stycznia aż skończy się narodowa kwarantanna.

10. W gablotce jest informacja o badaniach wzroku.

11. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: Elżbieta i Marek Opulscy 400 zł. i bezimienna ofiara 1000 zł. Bóg zapłać.

12. Apel ks. Biskupa o modlitwę w intencji powołań / przeczytać /.

13. Zaraz po mszy św. harcerze będą rozdawać przed kościołem betlejemskie światełko pokoju. Przyjmijcie je. Niech Jezusowy pokój zagości w waszych domach.

14. Po mszy św. o 9.00 krótkie spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską, a po mszy św. a po mszy św. o 11.30 z Parafialną Rada Gospodarczą.

15. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

16. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.