off

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

2. Dzisiaj po mszy świętej o 9.00 i po mszy św. o 11.30 harcerze będą rozdawali Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie płonąć w naszym kościele a także w naszych domach.

3. W środę o godz. 17.00 ostatnie roraty.

4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. 20 minut wcześniej serdecznie zapraszam na celebrację godziny czytań, aby wspólnie śpiewając psalmy i słuchając Słowa Bożego, oczekiwać przyjścia Pana. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00 i o 11.30..

6. 26 grudnia w dzień św. Szczepana przypada także Niedziela świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca na Seminarium Duchowne w Płocku.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Zachęcam do nabycia takiej świecy na swój stół wigilijny, a jednocześnie o wsparcie najbardziej potrzebujących.

8. Dzisiaj chciałbym się podzielić opłatkiem:

po mszy św. o 9.00 z ministrantami

po mszy św. o 11.30 w zakrystii asysty z Radą Gospodarczą;

po mszy św. o 16.00 z Grupą Charytatywną i Grupą Modlitewną.

9. Dziękuję rodzinie państwa Witkowskich z Blichowa za ofiarowane do kościoła choinki.

10. Wyjazdy do chorych we wtorek od godz. 12.00. Proszę w zakrystii albo telefonicznie uzgodnić godzinę przyjazdu do zgłaszanego chorego.

11. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy mieszkającego w Sochocinie-Pradze Andrzeja Tomczaka. Wieczny odpoczynek …

12. Z prasy katolickiej dzisiaj : „Gość Niedzielny” z płytą z kolędami i „Mały Gość Niedzielny” tez z płytą z kolędami.

13. Intencje mszalne w gablotce i na stronie naszej Parafii.